Latvijas BMX slavas zāle-muzejs

Latvijas BMX muzejs ir ierīkots BMX trases 8m starta estakādē atpūtas parkā “Avoti”, Valmiermuižā. Šis ir gan pirmais šāda veida muzejs Latvijā, gan var lepoties ar inovatīvāko risinājumu, jo ir ierīkots strādājošas BMX trases starta estakādē.

Valmieras pilsētā un Burtnieku novadā dzīvojošie BMX riteņbraucēji ir tie, kuri BMX sporta veidā guva pirmos augstos sasniegumus ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē. 2008. gadā uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm kvalificējās trīs BMX kluba “Tālava” sportisti: Artūrs Matisons, Ivo Lakučs un Māris Štrombergs, kas izcīnīja pirmo Olimpisko zelta medaļu BMX velosportā. Iedvesmojoties no viņu panākumiem, 2015. gadā tika izveidots BMX muzejs, kurā izvietoja arī viņu iegūtās trofejas un BMX velosipēdus. Muzejā goda vietā ir vairākus metrus augsts plaukts ar Artūra Matisona trofejām.

Ekskursijā “BMX Čempioni” apmeklētāji  varēs iepazīties ar unikālām liecībām par BMX vēsturi Latvijā, kā arī tiks iepazīstināti ar BMX velotrasi, kurā notikušas daudzas vērienīgas sacensības, tajā skaitā Eiropas BMX čempionāta posmi, un šeit izauguši mūsu olimpieši: Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksejeva, Artūrs Matisons un Ivo Lakučs. Pašreiz šī ir mājas trase BMX klubam "Tālava". 

Atpūtas parks "AVOTI"

Adrese: Avoti, Valmieras pagasts, Burtnieku novads
Tālr.: +371 29499342
Mājas lapa: www.avoti.com
E-pasts: info@avoti.com
GPS koordinātes: 57.555168, 25.442448

Interaktīvā karte