Valmiermuižas parks un tornītis

Valmiermuižas pils tornītis ir vienīgā autentiskā celtne, kas palikusi no kādreizējās Valmiermuižas pils. Tajā atrodas pēc mauru parauga darināti sienu un griestu zīmējumi, kas izmantoti arī slavenajā Alhambras cietoksnī Spānijā. Zīmējumi ir valsts aizsargājams mākslas un vēstures piemineklis, kas šobrīd apskatei gan nav pieejams.

Valmiermuižas spilgtākais un iedvesmojošākais laiks bija 18.gs. nogale, kad tajā saimniekoja Šlēsvigas-Holšteinas-Zonderburgas-Bekas princis Pēteris Augusts Frīdrihs. Viņš Valmiermuižā ap 1764. gadu uzbūvēja baroka villu jeb "maison de plaisance" un izveidoja plašu medību parku. Villa Baltijā bija vienīgā šādā stilā uzceltā ēka un to princis izmantoja gan kā medību rezidenci, gan vasarnīcu, kurā uzņemt viesus, tostarp pat karaļnamu pārstāvjus. Arī Krievijas imperatore Katrīnu II reiz esot piestājusi Valmiermuižā, kas bija kļuvusi par iecienītu vietu karaliskai atpūtai.

Nav saglabājies daudz liecību par pils interjeru, bet zināms, ka telpas bijušas ar augstiem griestiem un tām bijusi grezna paviljona koncepcija.

Šobrīd Valmiermuižas parku rotā muižas stila bērnu rotaļu un atpūtas laukums, kas priecē kā vietējos bērnus, tā arī Valmiermuižas ciemiņus.
 

Valmiermuižas parks un tornītis

Adrese: Dzirnavu iela 1, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219
GPS koordinātes: 57.5560344, 25.4323565

Interaktīvā karte

 Izstrādāts DirectHit