Gadskārtu svinības un tirdziņš „Gardu muti” Valmiermuižā

Gadskārtu svinības un tirdziņš „Gardu muti” ir Valmiermuižas kultūras biedrības rīkots pasākums latviešu gadskārtu svinību un tradīciju popularizēšanai, mājražotāju kustības daudzināšanai, ilgtspējīgas un zaļas saimniekošanas veicināšanai un gardēžu tūrisma attīstībai Valmiermuižā.

Tirdziņā katru reizi līdztekus pirkšanai un pārdošanai notiek svinības par godu kādiem no latviešu gadskārtas svētkiem – Lielai dienai jeb pavasara saulgriežiem, vasaras saulgriežiem, Miķeļdienai jeb rudens saulgriežiem un ziemas saulgriežiem. Svinību viesiem ir iespējams kopā ar folkloras kopām izzināt svētku tradīcijas, izbaudīt koncertu, piedalīties dažādās tradīciju darbnīcās un aktivitātēs, mieloties ar gardiem ēdieniem, izzināt dažādus veidus, kā dzīvot un saimniekot atbildīgi pret vidi, kā arī doties zirgu izjādēs. Svinību laikā Valmiermuižas alus virtuve aicina vēlajās brokastīs izgaršot dabā sakņotus un radošumā lolotus ēdienus.

Ik tirdziņu Valmiermuižā viesojas aptuveni 100-150 mājražotāju, zemnieku un amatnieku, kas pārstāv gan Burtnieku novadu, gan tālākas Latvijas vietas, tāpat ir iespējams satikt arī tirgotājus no Igaunijas un Lietuvas.

Rīkotāji aicina tirdziņā piedalīties mājražotājus, amatniekus un zemnieku saimniecības, kuras tirgo labumus, kas ikdienā pircējiem veikalos nav pieejami, bet ir ļoti garšīgi un gatavoti no vietējām, dabīgām sastāvdaļām, pielietojot ražošanas veidus, kas ciena vidi. Tirgotājiem ir iespēja satikt un iepazīt pircējus, kas novērtēs mājražotāju un amatnieku izlolotos produktus.

Tirdziņu organizēšana aizsākās 2012. gadā, kas veiksmīgi turpinās ik gadu. Gadskārtu svinību un tirdziņu rīkošanu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada pašvaldība, garškopju kustība „Gardu muti” un ZAAO.

Tirdziņu kalendārs 2019. gadā:
16. marts – pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš
15. jūnijs – etnofestivāls „SVIESTS 2019” un tirdziņš
21. septembris – Miķeļdienas svinības un tirdziņš
21. decembris – ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš

Nolikums par tirdzniecību mājražotāju un amatnieku tirdziņā "Gardu muti" pieejams pievienotajā failā!

Valmiermuižas kultūras biedrība

Adrese: Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pagasts
Tālr.: +371 27337798
E-pasts: info@gardumuti.lv
GPS koordinātes: 57.558325, 25.426671
Vairāk:
www.gardumuti.lv
www.instagram.com/gardumuti
www.facebook.com/gardumuti

Interaktīvā karte