Burtnieku novada soliņu stāsti

Latvijas simtgades projektu ietvaros Burtnieku novadā tika izgatavoti 6 dažādi soliņi. Katram soliņam ir pagastu un tieši šo vietu raksturojošs teksts un zīmējums. Valmieras pagasta soliņš stāsta par senajām zirgkopības tradīcijām Burtnieku novadā. Ēveles soliņš veltīts komponistam Ēvaldam Siliņam un uz soliņa ir vārdi no Ēveles himnas. Burtnieku soliņš rotā Mīlestības saliņu un ir veltīts kāzu tradīcijām Burtnieku muižas parkā. Rencēnu soliņš ir apliecinājums tam, ka sports ir lielā cieņā un no šī pagasta nāk vairāki olimpiskie čempioni. Vecates soliņš veltīts velobrauciena "Apkārt Burtniekam" 10-gadei. Matīšu pagasta iedzīvotāji ir savas vietas patrioti, un par to liecina arī uzraksts uz soliņa :“Ko nu tālāk kratīšos, palikšu es Matīšos!". Uz katra soliņa ir QR kods, kurš atver “Soliņu stāstu” video.

Šos soliņus un interesantākos novada tūrisma objektus var apskatīt, dodoties „Burtnieku soliņu stāstiem” pa pēdāmAr maršrutu var iepazīties pievienotajā failā (PDF), uzspiežot uz katra pieturpunkta nosaukuma, atvērsies sīkāka informācija.

Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda projektu konkurss “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei” biedrības Burtnieku kultūrvide” projekti „Burt nieks Latvijai” (2016.g.) un ”Soliņu stāsti” (2017.g.).