AKTUĀLI

Par novadu

Laipni lūgti Burtnieku novadā!

Teritorija: 70 993,4 ha

Iedzīvotāju skaits: 7732*

Pagasti:
Burtnieku pagasts
Ēveles pagasts
Matīšu pagasts
Rencēnu pagasts
Valmieras pagasts
Vecates pagastsBurtnieki kā vietas apzīmējums pirmoreiz fiksēts 1366. gadā. Savukārt 2006. gada 1. oktobrī Matīšu  un Vecates pagasti veica apvienošanos un kļuva par Burtnieku novadu. Līdz ar valsts administratīvo reformu, kas notika 2009. gada 1. jūlijā, tas tika apvienots ar Burtnieku, Ēveles, Rencēnu un Valmieras pagastiem, izveidojot kopēju Burtnieku novadu kā valsts administratīvi teritoriālo vienību.

Burtnieku novads atrodas Ziemeļvidzemē, un tas ir septītais lielākais novads platības ziņā Vidzemes reģionā. Administratīvais centrs ir Burtnieki. Novada robežās ir valsts galvenais autoceļš A3 (E264) Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža (Valka), kas tiek izmantots kā tranzīta ceļš pasažieru un kravas pārvadājumiem starp Latviju un Igauniju. Burtnieku novads dienvidos robežojas ar Valmieras pilsētu, Beverīnas novadu un Kocēnu novadu. Austrumos tas robežojas ar Strenču un Valkas novadu, bet rietumos - ar Alojas novadu. Ziemeļos kaimiņi ir Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novadi.

Burtnieku novads ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem un dabas objektiem. Visatpazīstamākais novada simbols nenoliedzami ir Burtnieka ezers – ceturtais lielākais ezers Latvijā, kas kļuvis par vienu no iecienītākajiem makšķernieku galamērķiem un kuram apkārtnē pieejamas sešas laivu bāzes ar iespējām nomāt laivas makšķerēšanai vai atpūtas izbraucieniem ezerā.

*PMLP dati uz 01.07.2017.

PASĀKUMU KALENDĀRS

     Decembris 2017     

Tuvākie pasākumi
 Izstrādāts DirectHit