XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

 

Ceturtdien, 26. oktobrī, Rīgā J. Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koordinatoru sanāksme. Sanāksmi vadīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte stāstīja, ka nākamo Dziesmu un deju svētku norisi jūlija pirmajā nedēļā atbalsta Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Pašvaldību savienība. XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Latvijas simtgades galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pamatā vēlmi, lai svētki notiktu jūlija pirmajā nedēļā, paudusi Dziesmusvētku kopiena, kas ir nepilni 40 000 dalībnieku. Dejotāju un koru kopiena stingri lūdza pieturēties pie ierastā ritma, proti, lai svētki notiktu pirmajā jūlija nedēļā, informēja S.Pujāte

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieluzvedumā Māras zeme iekļauti 789 kolektīvi, bet uzdevuma astoņas horeogrāfijas veidojuši 20 horeogrāfi, sanāksmē pastāstīja lieluzveduma mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Laiks iet uz priekšu un viss mainās. Gan Dziesmusvētku padome (stratēģiskā kompetence), gan Rīcības komiteja (svētku organizēšanas, koordinēšanas un uzraudzības kompetence) lielu uzmanību pievērš drošības pasākumiem. Katram, izlasot Dziesmusvētku Nolikumu, Noteikumus par svētku dalībniekiem un ID kartēm, Noteikumus par dalībnieku drošību, kārtību, naktsmītnēm būs skaidrs, kā notiks svētki un, kas jāievēro, lai neradītu problēmas sev un citiem dalībniekiem.

Svētku galvenās vērtības ir cieņa, kopība un tagadnīgums. Cieņa pret indivīdu, tradīcijām. Kopības skaidrojums - katrs esam kā vārpa lielā viļņojošā rudzu laukā. Tagadnīgums nozīmē laikmetīgumu,mūsdienīgumu.

Frāze „No visas sirds!” kļūs par svētku pamatmotīvu – Mēs dziedāsim no visas sirds! Mēs dejosim no visas sirds!

Informāciju sagatavoja

Burtnieku novada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku kolektīvu koordinatore Inese Gaumane


PASĀKUMU KALENDĀRS


Tuvākie pasākumi
 Izstrādāts DirectHit