XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Vairāki Burtnieku novada pašvaldības kolektīvi pierādījuši savu gatavību un varēšanu būt daļai no svētkiem. Uz Rīgu dosies Valmieras pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs  "Sadancis", kura vadītāja Ieva Adāviča ir arī XVI Deju svētku Goda virsvadītāja un Valmieras deju apriņķa virsvadītāja. Dziesmu un deju svētkos  no Burtnieku novada piedalīsies arī: Valmieras pagasta kultūras nama jauniešu koris "Konsonanse", Matīšu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Līksme", senioru deju kolektīvs "Ēvele", Rencēnu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Nakte", Valmieras pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Solis", Rencēnu pagasta kultūras nama aušanas studija "Rencēni".


BURTNIEKU NOVADA JAUNIEŠU KORIS  "KONSONANSE"

Koris dibināts 1995. gadā. Kora mākslinieciskais vadītājs Imants Točs. Koris jau divus gadus darbojas Valmieras pagasta kultūras nama paspārnē. Simtgades Dziesmu un deju svētkos kori pārstāvēs 65 dalībnieki. Dalībnieku vidējais vecums 17,5 gadi.

Vairāk kā divdesmit gadu garumā korī dziedājuši jaunieši, kuri ir sabiedriski aktīvi, kultūru un mūziku mīloši. Kolektīvs ir jauns, aktīvs un muzikāli atraktīvs. Īpaši varam atzīmēt tos, kora dalībniekus, kas dodoties uz mēģinājumiem mēro tālāku ceļu, piemēram, no Rīgas, kā arī tos, kuri dejo tautas deju kolektīvā, bet svētkos arī kopā ar mums dziedāja skatē un dziedās arī Meža parka jaunajā estrādē. Ņemot vērā kora specifiku, dalībnieku mainība ir ļoti augsta, bet tas nespēj ietekmēt kvalitatīvo sniegumu (skatē iegūti 40,67 punkti – 1.pakāpe). Lielai daļai dziedātāju šie būs pirmie Dziesmu un deju svētki, tāpēc jo vairāk īpaši, toties kā kolektīvs koris piedalījies visos Dziesmu un deju svētkos kopš tā dibināšanas un lielākajā daļā skolnieku Dziesmu un deju svētku. 2003. gadā tas iekļuvis koru karu finālā.


VIDĒJĀS PAAUDZES DEJU KOLEKTĪVS “LĪKSME”

Līdz ar vidējās paaudzes deju kolektīva “Līksme” izveidošanos 2006. gada 6. decembrī, Matīšos radās un nostiprinājās vidējās paaudzes deju tradīcijas. Kopš pirmā mēģinājuma aizritējuši gandrīz 12 gadi. Kolektīvu visus šos gadus vada Iveta Kļaviņa.

Ikviena dejotāja sapnis un goda lieta ir vismaz reizi mūžā piedalīties lielajos deju svētkos. VPDK „Līksme” dejotāji ir pabijuši Vispārējos latviešu Deju svētkos Rīgā 2008. un 2013. gadā. Pēdējo piecu gadu laikā kolektīvs deju skatē ieguvis I pakāpes diplomus. Arī šogad skatē guva labus rezultātus un ieguva tiesības piedalīties  XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Kas reiz bijis deju svētkos un “saslimis” ar deju, tas vairs ”nav ārstējams”. Tieši tāpēc puse no dejotājiem ir ilggadīgi kolektīva dalībnieki, viņi vienkārši bez dejas nevar, deja ir tikpat kā reliģija - tu tici, tā tevi aizrauj un nevari paskaidrot kāpēc tik ļoti.

Gadu gaitā deju kolektīvs „Līksme” ir cīnījies, audzis, mainījies, mainījušies dejotāji, attīstījies kolektīva mākslinieciskais sniegums. “Līksme” ir saliedēts, patriotisks un ļoti jaunavīgs kolektīvs, arī elastīgs.

Šobrīd kolektīvā ir 11 meitas - Dace Rulle, Inese Meisīte, Ineta Vanaga, Daina Eglīte, Aiga Mušperte, Gunita Mušperte, Iveta Kājiņa, Ilona Motte, Edīte Antone, Skaidrīte Klāsone, Laila Riba un 10 puiši - Ilmārs Meisītis, Aivars Riba, Kristaps Rullis, Agris Zvirbulis, Jānis Bergs, Jānis Eglītis, Andrejs Ņikitins, Ivars Antons, Uģis Šmits, Ralands Sjakste.


Sadaļa tiek papildināta!

 Izstrādāts DirectHit